Avtor: Župnija Žalna Objavljeno: 6. 10. 2019

Praznovanje zakonskih jubilejev

Ja, oktober je v Žalni še posebej lep! Pridnim domačinom napolni kleti in kašče ter pobarva naše lepe vasice z jesenjo. Poboža pa nas tudi z vsakoletnim farnim romanjem – letos na Sveto Goro, Mirenski Grad, Vipavski Križ in Vrhpolje – in srečanjem zakonskih jubilantov. Triindvajset parov je letos pred oltarjem svetega Lovrenca, pred Bogom in pred ljudmi, obnovilo zakonske zaobljube. Veseli so se odzvali vabilu župnika Andreja Šinka in se zbrali vsi, ki praznujejo deset, petnajst ali dvajset, pa tudi veliko več skupnih let, 6. oktobra pri sveti maši. Z lepim sodelovanjem so se spomnili mnogih lepih in manj lepih trenutkov v zakonu, si segli v roke in nas vse ob nagovoru župnika spomnili, kako pomembno je vedno truditi se za lepo družinsko in zakonsko življenje. Za to skrb so se jim zahvalili tudi njihovi otroci, ki so slavnost lepšali z ubranim petjem.

S slavljenci smo se veselili tudi sosedje in sofarani. Kako lepo je, da s svojim zgledom možje in žene tudi danes spregovorijo o lepoti zakona! Da iz majhnega raste veliko, kot je poudaril gospod Šink v pridigi, pa tudi, da iz plamena mladostne zaljubljenosti z leti rastejo naklonjenost, spoštovanje, sprejemanje in neminljiva ljubezen.

Srečanje so jubilanti nadaljevali v župnijskem domu svetega Lovrenca, z dobrotami, za katere so poskrbeli člani ŽPS in ob harmoniki gospoda Draga Zakrajška, ki z ženo Jožico v letošnjem letu tudi praznuje lep zakonski jubilej. Iskreno čestitamo vsem, še prav posebej pa zlatoporočencem Ani in Marjanu Štrus ter Marici in Jožetu Skubic; še pet let več, kar petinpetdeset let skupnega življenja, imata Marija in Franc Kastelic iz Velike Loke, biserni jubilej – šestdeset let poroke – pa Pepca in Damijan Šeme iz Žalne. Iskrene čestitke vseh zbranih je biseroporočencema prenesla njuna hčerka Cvetka. Še na mnoga lepa in zdrava leta vsem!

Maja Zajc Kalar